Případové Studie

metalworkingmag.cz
NSK

Výhody lineárních vedení řady NH od NSK při obrábění skla

Italský výrobce strojů na vrtání a frézování skla využívá výhody lineárních vedení řady NH od NSK. Lineární vedení NH30 (verze z korozivzdorné oceli), která nyní slouží ve vertikálním vrtacím a frézovacím stroji pro ploché skleněné výrobky, překonávají mnoho obtíží, aby poskytovala uživatelům strojů optimální výkon.

Filozofie výrobce, specialisty na stroje na zpracování plochého izolačního skla, spočívá v porozumění specifickým požadavkům zákazníka na vývoj stále výkonnějších strojů, které dokážou zpracovávat „sklo zítřka“. To vyžaduje neustálé a výrazné investice do výzkumu a vývoje a identifikaci technických prostředků, které mohou uživatelům strojů přinášet významné výhody.

V tomto případě šlo o vertikální vrtací a frézovací stroj, při jehož vývoji vyplynulo z technického řešení několik zásadních požadavků na lineární vedení: velká únosnost, vysoká přesnost a snadná montáž, při níž nemůže dojít k chybám. Kvalita zpracování skleněných tabulí závisí především na stabilitě stroje při použití různých vrtacích nebo frézovacích nástrojů. Vodorovně uložená vedení mohou mít vzhledem k přítomnosti směsi chladicí vody a skleněných částic problémy s korozí.

Po technických a obchodních diskusích, jakož i testování na malých prototypech, navrhla společnost NSK pro vodorovný pojezd lineární vedení NH30 (verze z korozivzdorné oceli), která odolávají i značně korozivnímu prostředí. Jejich robustní konstrukce a úspěšné testy zajistily, že výrobce uzavřel s NSK smlouvu o jejich dodávkách pro nové stroje.

Verze z korozivzdorné oceli vedení řady NH od společnosti NSK umožňuje dosažení stejného únosnosti jako standardní verze NH: použitá ocel je kalitelná, což je unikátní vlastnost korozivzdorných vedení NSK. To bylo pro zákazníka velmi důležité, protože věděl, že použití standardního řešení v podobě povlaku je nereálné, neboť by byl rychle erodován poškrábáním skleněným prachem.

Dalším hlediskem při výběru optimálního dodavatele lineárních vedení byly dobré zkušenosti s oficiálním italským distributorem společnosti NSK, firmou Veneta Bearings. Tento distributor nabízí zákazníkům paralelní dodávky doplňkových položek, jako jsou řetězy, řemeny, ozubené hřebeny a pastorky, které nejsou součástí sortimentu produktů NSK. Zákazník proto těží z kombinace technických zkušeností NSK a spolehlivé obchodní spolupráce prostřednictvím oficiálního distribučního kanálu.

 
1) Lineární vedení řady NH od NSK pomáhají uživatelům sklářských vrtacích a frézovacích strojů zajistit vysokou produktivitu a spolehlivý provoz


Výhody lineárních vedení řady NH od NSK při obrábění skla

 

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP