metalworkingmag.cz
Kennametal

Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR

Charakteristickým znakem nové generace vysokovýkonných vrtáků pro aplikace v litinách je konstrukce špičky umožňující nízký přítlak vrtáku.


Kennametal rozšířil své portfolio celokarbidových vrtáků HPR pro vysokovýkonné vrtání litinových obrobků. Vrtáky HPR navržené pro vysokorychlostní a vysoko posuvové vrtání do hloubek až 8x D v materiálech třídy ISO-K poskytují vynikající přímost otvorů, a to i při nejvyšších řezných parametrech.

Konstrukční prvky, které znamenají výhru
Patentovaná ztenčující se špička vrtáku, speciální lamač třísek a úhel špičky 143° poskytují výjimečné samo středicí vlastnosti a snižují přítlak, přičemž udržují přímý směr vrtáku, a to dokonce i při nejvyšších posuvech. Navíc čtyři vodicí fazetky přinášejí maximální stabilitu při vrtání křížících se děr a při šikmých výstupech.

Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR

Celokarbidový vrták HPR pro litinové součásti je k dispozici v průměrech od 3,0 do 20,0 mm a v délkách až do 8x D.

Patentovaný rohový rádius významně zvyšuje životnost nástroje a poskytuje vynikající kvalitu otvoru, toleranci otvoru od IT 9 do IT 10 a současně eliminuje vylamování materiálu při výstupu z otvoru.

„Konstrukce špičky vrtáku pro nízký přítlak přináší uživatelům možnost použití vrtáku při zhoršených podmínkách upnutí, jakož i v tenkostěnných aplikacích nebo jednoduše v případech, kdy limitujícím faktorem je výkon vřetena,“ říká Frank Martin, produktový manažer Kennametalu.

Rozsáhlé testování ukázalo, že tento nový vrták přináší řešení pro zmíněné výzvy, stejně jako pro velkosériovou výrobu litinových dílů.
Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR
Jeden z klíčových znaků vrtáku HPR: konstrukce špičky vrtáku umožňující nízký přítlak pro maximální přímost otvorů

Výjimečná odolnost proti otěru
Patentovaný vícevrstvý AlTiN/AlTiSiN povlak odolává extrémní abrazi a vysokému tepelnému zatížení vznikajícími při vrtání šedé, tvárné, CGI, ADI a GGG litiny. Nový povlak je odolný rovněž proti vměstkům a pórům, s nimiž se v těchto náročných materiálech běžně setkáváme.

Vysoce leštěné drážky se širokým průřezem podporují účinný odvod třísek a dále snižují tvorbu tepla a z toho plynoucí tepelný šok.

Nový vrták HPR je k dispozici se standardním vnitřním chlazením a s rozhraním podle DIN 6535 a 69090-03 MQL (minimální chlazení). Díky těmto vlastnostem vrták vyniká jak při mokrém, tak suchém obrábění.

„Ať se jedná o velké počty vrtaných děr nebo o překonání typických výzev v nějakém typu litinového obrobku, vrták HPR je jasným řešením,“ říká Martin.Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR

Patentovaný rohový rádius pro dlouhou životnost nástroje a vynikající kvalitu otvoru a široký průřez drážky pro bezproblémový odvod třísek. Čtyři vodicí fazetky poskytují maximální stabilitu při vrtání křížících se děr a šikmých výstupů.

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP