metalworkingmag.cz
Seco Tools

Seco představuje inovativní řešení pro optimalizované zpracování dílců 

V zájmu zvyšování produktivity a překonávání výzev spojených s obráběním představuje Seco nové soustružnické držáky, břitové destičky PCBN, kruhové břitové destičky a extra dlouhé monolitní karbidové vrtáky s širšími možnostmi využití a delší životností. Tyto inovativní produkty pomohou s aplikacemi sahajícími od běžného ISO soustružení až po vysokoobjemové soustružení kalených materiálů či vrtání hlubokých otvorů.


Úsporné extra dlouhé monolitní karbidové vrtáky – 40xD–60xD
Výrobci, jenž vrtají otvory o hloubkách od 40xD do 60xD, chtějí prodlužovat životnost vrtáků a snižovat tak náklady na nástroje. Nové extra dlouhé monolitní karbidové vrtáky Seco poskytují o více než 15 % delší životnost ve srovnání s obdobnými nástroji.

Extra dlouhé karbidové vrtáky Seco dosahují rychlých a spolehlivých výsledků v oceli, nerezové oceli či litině, a stejně dobře fungují i v materiálech, jako jsou Inconel®, titan nebo kalená ocel – to vše na standardních obráběcích centrech.

Jedinečná geometrie a povlakování nástroje eliminují vyštipování ostří i náhlé lomy, a zároveň minimalizují opotřebení hřbetu i špičky nástroje. Úprava ostří broušením zajišťuje lepší integritu, větší rovnoměrnost a menší tolerance než při procesu otryskávání. Extra dlouhé monolitní karbidové vrtáky Seco umožňují dosahovat specifické hloubky vrtání i po třech cyklech renovace.

Břitové destičky PCBN CH1050 a CH2581 k zajištění stability procesu
Dvě nové třídy PCBN pro soustružnické destičky Seco nabízejí ideální výkonnost při velkoobjemové výrobě dílů pro automobily i v dalších oborech. Třída CH1050 je určena pro dokončování a třída CH2581 pro lehce přerušované řezy.

Díky svému substrátu a jedinečnému nanolaminátovému PVD povlaku Seco, přizpůsobenému splnění vysokých nároků na kvalitu povrchu, přináší třída CH1050 také precizní úpravu ostří pomocí nového procesu broušení. Třída CH1050 je navržena pro dosažení delší životnosti a nižších nákladů na dílce, s vysokým výkonem a redukcí zmetků či počtu oprav.

Třída CH2581 dosahuje větší stability procesu a nižšího rizika zlomení nástroje díky univerzální a méně citlivé struktuře, navržené speciálně pro lehce přerušované řezy. Její vysoce přesná úprava ostří a PVD povlak Seco nové generace umožňují obrábět při vyšších rychlostech a vyšší kapacitě výroby pro snížení nákladů na dílce.

Utvařeč třísek MF2 pro kruhové pozitivní karbidové destičky RCMT/RCGT k ISO soustružení s dobrou kontrolou třísek
Mnoho kruhových destiček pro soustružení trpí špatnou kontrolou třísek, ale utvařeč Seco MF2 pro břitové destičky RCGT/RCMT zajišťuje skvělé utváření a odvod třísek i za vyšších rychlostí a posuvů, zejména při dynamickém obrábění. Jediná řada stabilních, odolných kruhových destiček si poradí se širokou škálou operací soustružení – od hrubování až po dokončování.

Jedinečná geometrie utvařeče třísek a pevný tvar břitové destičky nabízejí všestranný a spolehlivý výkon při náročných operacích, včetně silně přerušovaných řezů a hrubých povrchů. Tyto všestranné břitové destičky překonají v prostředí všeobecného strojírenství destičky se špičkou, u materiálů typu lepivých nízkouhlíkových ocelí až po nerezovou ocel, titan a vysoce legované žáruvzdorné slitiny (HRSA).

U složitých dílů se širokými a hlubokými drážkami, kapsami či dutinami zajistí utvařeč MF2 na destičkách RCMT/RCGT jejich rychlou produkci, a to i z obtížně obrobitelných materiálů.

Lepší kvalita povrchu díky držákům Seco-Capto MTM JETI pro ISO soustružení
Seco znovu využívá unikátní chladicí upínku systému Jetstream Tooling® vyrobenou pomocí 3D tisku, která dodává vysokotlakou řeznou kapalinu přímo do zóny řezu. Tyto držáky umožňují díky řadě chladicích upínek s jediným šroubem pro specifické aplikace a hloubky řezu rychlou výměnu destiček, což lépe řeší problémy s utvářením a odvodem třísek v aplikacích 45° B-axis u multi-taskingových strojů. 

Držáky Seco-Capto MTM JETI umožňují pracovat v kratší sestavě s větším dosahem, menším vyložením a nižším rizikem kolize. Snížení vibrací a chvění zlepšuje výsledky obrábění, a to i u materiálů vyžadujících přívod vysokotlaké řezné kapaliny. Konstrukce držáků také umožňuje optimalizaci výroby a použití stejných obráběcích nástrojů na více než jednom vřetenu.

Inovace Seco pro zajištění efektivity výroby
Nedávno představené nástroje, držáky a utvařeče třísek umožňují výrobcům dosahovat lepších výsledků snadněji, rychleji a úsporněji. „Zaměřujeme se na vývoj nových způsobů, jak mohou naši zákazníci vyřešit staré problémy, a zároveň plně využít své obráběcí stroje,“ říká Mia Bökmark, Vice President Product Offer & Innovation ve společnosti Seco. „Čerpáme z více než 80 let zkušeností s produkcí nástrojů, abychom mohli zákazníkům nabídnout řešení výzev, kterým čelí každý výrobní provoz.“

Další informace o možnostech a specifikacích nových produktů Seco vám poskytne místní obchodní zástupce, případně je naleznete na webových stránkách http://www.secotools.com/.


Seco představuje inovativní řešení pro optimalizované zpracování dílců 
Seco new product solutions

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP