metalworkingmag.cz
Kennametal

Kennametal představuje přesný vyvrtávací systém eBore

Digitální vyvrtávací nástroje umožňují přesné seřízení tak snadné, jako je napočítání do tří.


Kennametal představil novou řadu přesných digitálních vyvrtávacích nástrojů, které usnadňují přesné seřízení, což umožňuje produktivnější, předvídatelnější a přesnější vyvrtávání. Přesný vyvrtávací systém eBore zahrnuje vyvrtávací hlavy pokrývající rozsah průměrů od 6 do 1020 mm (0,236” až 40,157”) a volitelný digitální displej, jenž umožňuje přesné seřízení stejně jednoduše jako otočením šroubu. Drahé chyby jsou tak minulostí.

„Vyvrtávání představuje u mnoha obrobků finální operaci a obyčejná chyba zde může vést ke vzniku zmetku. Přesný vyvrtávací systém eBore od Kennametalu odstraňuje tradiční ‚počítání dílků‘ a redukuje tak nákladné omyly,“ řekl globální produktový manažer Marcus Paul. „Setkali jsme se s jeho fantastickým přijetím operátory díky jednoduchosti a snadnosti jeho použití. A protože stejný digitální displej je možné použít ve spojení s různými typy nástrojů a na různých strojích, je to rovněž velmi příjemné z hlediska nákladů na obrábění.“


Kennametal představuje přesný vyvrtávací systém eBore
Kennametal představuje přesný vyvrtávací systém eBore

Digitální displej eBore od Kennametalu, který nabízí bezchybné seřizování a přesnost do 2 mikrometrů, je volitelnou – avšak velmi užitečnou – součástí digitálního vyvrtávacího systému Kennametal.

Jednoduchost použití
S digitálním displejem eBore od Kennametalu je otáčení seřizovacího šroubu v těsném vývrtu a počítání jeho otáček minulostí. Zařízení umožňující přesnost nastavení 0,002 mm (0,00008”) je odolné proti třískám a chladicí kapalině a jeho součástí je skleněné měřítko, které sleduje pohyb vyvrtávací tyče. Stačí jednoduše zacvaknout, otočit zajišťovacím šroubem vyvrtávací hlavy patřičným směrem – a nástroj je připraven k další vyvrtávací operaci.

U systému eBore není třeba při seřizování vyjímat vyvrtávací hlavu z vřetene, ani počítat dílky, ani si dělat poznámky. Starosti o vůli a posunutí z důvodu předpětí zajišťovacího šroubu vyvrtávací hlavy jsou minulostí, stejně jako nekonečné zkušební řezy a postupné zvětšování průměru vývrtu. Výsledkem je nižší zmetkovitost, menší prostoje a rychlejší seřízení. Displej se automaticky vypíná po 30 sekundách a jedna baterie vystačí na více než 5 000 seřízení. A pokud před spuštěním vřetene zapomenete vyjmout vyvrtávací hlavu, kuličkový a pružinový upínací mechanismus uvolní displej automaticky při 500 otáčkách za minutu, čímž předejde potenciální škodě.


Kennametal představuje přesný vyvrtávací systém eBore
eBore Universal: jedna hlava, nejrůznější konfigurace, velký rozsah průměrů a hloubek vývrtů. Digitální displej eBore umožňuje přesné seřízení ve vřeteni a zkracuje přípravné časy a prostoje.

Vyvrtávání malých i velmi velkých průměrů
Produktová řada eBore sestává ze 4 typů nástrojů s vnitřním chlazením a pokrývá následující rozsahy průměrů:
- eBore Universal Tool (eBore univerzální) – 6–152 mm (0,236”–5,984”)

- eBore Fine Boring Tool (přesné vyvrtávání eBore) – 20–205 mm (0,787”–8,071”)

- eBore Bridge Finishing Tool (vyvrtávací hlavy s příčníkem eBore) – 200–1020 mm (7,874”–40,157”)

- eBore Twin Cutter Roughing Tool (dvoubřité vyvrtávací hlavy eBore) – 19,5–1 020 mm (7,677”–40,157”)


Kennametal představuje přesný vyvrtávací systém eBore
Typy vyvrtávacích hlav eBore (zleva doprava): eBore univerzální, přesné vyvrtávání eBore, vyvrtávací hlava s příčníkem eBore, dvoubřitá vyvrtávací hlava eBore

Systém eBore založený na jednoduchosti přichází s rychlovýměnným rozhraním KM od Kennametalu a může být snadno adaptován na HSK, PCS, KM4X a vřetena se strmými kuželi.

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP