metalworkingmag.cz
NSK

Trojbřité těsnění NSK poskytuje ložiskům maximální ochranu

Ložiska, která mají pracovat v prostředí s vysokým stupněm znečištění, musí mít mnoho speciálních vlastností. Prioritou číslo jedna je vysoce účinné těsnění. Tato ložiska však musí být také úsporná z hlediska nákladů a umožňovat snadnou, rychlou a pohodlnou montáž a demontáž, včetně schopnosti čelit jakékoli nesouososti vznikající během montáže. Aby bylo možné splnit všechny tyto požadavky, stále větší počet OEM a výrobních závodů nachází optimální řešení v ložiskových jednotkách NSK Self-Lube® s trojbřitým těsněním

Ložiskové jednotky Self-Lube® s širokou nabídkou spolehlivých ložisek a těles pomáhají uživatelům čelit extrémním provozním podmínkám. Tyto jednotky úsporné z hlediska nákladů umožňují jednoduchou a rychlou montáž bez nutnosti používat složitá ložisková tělesa nebo speciálních uspořádání hřídelí. Jednotky Self-Lube® mají vše nezbytné pro snadnou montáž ložiska do díry i na hřídel.

První z jejich předností je speciálně vyvinuté těsnění s třemi břity, vylisované jako jeden kus z nitrilového kaučuku. Trojbřité těsnění ve spojení s ochranným ocelovým náliskem (upevněným na vnějším kroužku) zajišťuje vysoce účinné těsnění, který chrání ložisko v náročných podmínkách v prostředí, kde se vyskytují prach, písek, voda nebo jiné znečištění.

Mezi rostoucím počtem uživatelů ložiskových jednotek Self-Lube® s trojbřitým těsněním je i výrobce bubnových myček na čištění zeleniny před zpracováním nebo balením. Ložiska bubnové myčky se při každé otáčce bubnu dostávají pod vodu. Vzhledem k působení vody a koroze bylo nutné ložiska měnit každé tři měsíce. Aby se těmto nákladným operacím vyhnula, pozvala společnost odborný tým inženýrů NSK k vyřešení problému.

Po důkladném přezkoumání a analýze selhání ložisek společnost NSK doporučila použít ložiskové jednotky Self-Lube® s trojbřitým těsněním, které jsou ideální tam, kde jsou ložiska vystavena účinkům vody. Řešení přineslo výrazné prodloužení životnosti na až sedm měsíců (zlepšení o 133 %). Výsledkem je, že výrobce bubnových myček ušetří ročně 56 600 EUR na nákladech na výměnu ložisek a prodloužením intervalu údržby na šest měsíců provozu.

Ložiskové jednotky Self-Lube® se skládají z vložky a tělesa. Vložkou je kuličkové ložisko vycházející z osvědčené konfigurace řady 6200 s integrovanými konstrukčními prvky, díky nimž má lepší technické parametry a je univerzálnější než běžná kuličková ložiska. Vložky Self-Lube® jsou kompatibilní s širokou řadou těles RHP od firmy NSK, ale je možné je použít i tam, kde uživatel upřednostňuje vlastní konstrukci tělesa.

NSK nabízí velký rozsah velikostí spolu s různými mechanismy upevnění ložiska na hřídel - pomocí stavěcích šroubů, výstředníkových manžet a kuželových pouzder. Prodloužený interval domazávání navíc výrazně omezuje náklady na údržbu a zvyšuje produktivitu strojů.

1) Ložiska bubnové myčky zeleniny se při každé otáčce bubnu dostávají pod vodu. Foto: iStock.com/zlikovecTrojbřité těsnění NSK poskytuje ložiskům maximální ochranu

2) Ložiskové jednotky Self-Lube® s trojbřitým těsněním jsou ideální tam, kde jsou ložiska vystavena účinkům vody. Foto: NSK


Trojbřité těsnění NSK poskytuje ložiskům maximální ochranu
 
3) Těsnění se třemi břity, speciálně vyvinuté firmou NSK, je vylisováno z jednoho kusu nitrilového kaučuku a poskytuje maximální ochranu před kontaminací ložiska. Foto: NSK


Trojbřité těsnění NSK poskytuje ložiskům maximální ochranu
 

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP