metalworkingmag.cz
Sandvik Coromant News

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje, uvedla na trh pod označením

CoroMill® MR80 novou koncepci pro frézování, která je primárně určena pro náročné hrubovací operace a lze ji využít pro širokou škálu aplikací při čelním a tvarovém frézování oceli a korozivzdorných oceli.

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje, uvedla na trh pod označením

“CoroMill® MR80 je koncepce využívající oboustranné kruhové břitové destičky, která se ve srovnání s běžnými frézami s kruhovými břitovými destičkami vyznačuje tím, že nástroje jsou osazeny větším počtem břitových destiček”, říká Sangram Dash, globální produktový a aplikační specialista pro oblast fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami ze společnosti Sandvik Coromant. “Ideálně se hodí pro čelní a tvarové frézování ocelí a korozivzdorných ocelí s malými hloubkami řezu do 3 mm.”

Tento produkt, který byl původně navržen pro obrábění odlévaných součástí z korozivzdorných ocelí v automobilovém průmyslu, především turbodmychadel a dílů výfukového potrubí, ale jeho další vývoj se zaměřil na to, aby jej bylo možné využít pro aplikace při frézování oceli, které vyžadují bezpečnost břitu kruhových břitových destiček – jako např. v segmentu výroby forem a zápustek. Výsledkem je, že fréza CoroMill® MR80 je nejuniverzálnější a svému účelu nejlépe přizpůsobená koncepce pro frézování, která nabízí jak vyšší produktivitu, tak hospodárnost obrábění v širokém spektru aplikací, přičemž za žádných okolností nejsou nutné kompromisy na úkor bezpečnosti.

“Břity kruhových břitových destiček jsou považovány za nejbezpečnější břity pro obrábění problematických materiálů a náročné podmínky obrábění”, vysvětluje Dash. “Kromě toho použití podložky přináší další zvýšení ochrany těla frézy, chrání jej před deformací v důsledku rázů a v případě kolize v průběhu obrábění a zároveň chrání břitovou destičku tím, že ji udržuje ve správné poloze v jejím lůžku a eliminuje mikropohyby v průběhu záběru nástroje.”


Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje, uvedla na trh pod označením

Koncepce CoroMill® MR80 je hospodárné řešení, které využívá oboustranné břitové destičky a pro práci s hloubkami řezu do 3 mm nabízí celkem 12 upínacích poloh při výměnách břitů. “To znamená více dílů obrobených s každou sadou břitových destiček”, říká Dash. “Vyšší počet břitových destiček, kterými je osazeno tělo frézy, také umožňuje zvýšení posuvu stolu a dosažení vyšší produktivity. Navíc celková bezpečnost a spolehlivost se projevuje snížením počtu případů poškození těla frézy a břitových destiček – což v konečném důsledku přispívá ke snížení nákladů.

Díky její geometrii umožňující lehký průběh záběru lze frézu CoroMill® MR80 použít také jako prostředek pro řešení problémů v situacích, kdy při obrábění dochází ke komplikacím—dokonce i při dlouhém vyložení nástroje.

“Automobilové součásti odlévané z korozivzdorných ocelí jsou kvůli svým složitým tvarům často upnuty v upínacím přípravku, který nemusí umožňovat obrábění s velkými průřezy třísky,”, říká Dash. “A při výrobě forem a zápustek se fréza často musí pohybovat hluboko v jejich dutině upnutá na dlouhém adaptéru. V obou případech je nutné omezení velikosti řezné síly, aby se předešlo vzniku vibrací. I když CoroMill® MR80 je negativní koncepce s oboustrannými břitovými destičkami, velikost řezných sil je malá a proto je pro takový typ aplikací vhodným řešením.”

Sortiment těles fréz CoroMill® MR80 zahrnuje provedení s válcovou stopkou nebo s upínáním na trn, s průměrem v rozmezí 32 až 100 mm, 3–12 zuby, rovnoměrnou zubovou roztečí a lůžky chráněnými podložkou. Všechna tělesa fréz jsou opatřena vnitřním přívodem řezné kapaliny. Oboustranné břitové destičky E-L50 umožňují snadnou a přesnou výměnu opotřebených břitů za nové, jejichž počet při dodržení doporučené hloubky řezu činí 6 + 6.

www.sandvik.coromant.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP