metalworkingmag.cz
Steute

Robustní, kompaktní, kompatibilní s Ex a s mnoha volitelnými funkcemi: nová řada elektromagnetických zámků Ex

Na veletrhu POWTECH 2023 představí obchodní jednotka společnosti steute "Controltec" rozšíření svého sortimentu: řadu elektromagnetických blokovacích zařízení Ex STM 515 se schválením ATEX a IECEx.

Robustní, kompaktní, kompatibilní s Ex a s mnoha volitelnými funkcemi: nová řada elektromagnetických zámků Ex

Robustní, kompaktní, kompatibilní s Ex a s mnoha volitelnými funkcemi: nová řada elektromagnetických zámků Ex
Ex STM 515

Jejich úkolem je udržovat ochranné dveře a klapky pro údržbu uzamčené, dokud se nebezpečné pohyby uvnitř strojů a zařízení zcela nezastaví. Tento úkol jsou schopny plnit - a to je pro rozváděče steute "Extreme" typické - i v nepříznivých podmínkách a Ex zónách.

Tyto nové elektromagnetické zámky Ex mají robustní kryt z hliníkového tlakového odlitku, který zajišťuje odolnost i při extrémním opotřebení. Vícenásobné povrchové úpravy (pasivace, základní nátěr, práškové lakování) zaručují vysoký stupeň ochrany proti korozi třídy IP66/67. Elektrické přípojky jsou dobře chráněny uvnitř prostoru pro svorky.

Mezi další praktické vlastnosti řady Ex STM 515 patří ovládací hlava pohonu, kterou lze polohovat o 4 x 90°. Montáž zámku je tak flexibilní, což spolu s kompaktním provedením činí instalaci velmi univerzální.

Stejně tak je pro rozváděče steute typická modulární konstrukce s řadou dalších funkcí. Uživatelé mohou například volit mezi principem uzavřeného nebo otevřeného obvodu a volitelně mohou zvolit jak ruční odjištění (ze strany přístupu), tak únikové odjištění (z nebezpečné oblasti).

Nové elektromagnetické zámky řady Ex STM 515 lze používat v souladu s jejich schválením ATEX/IECEx v zónách Ex 1 a 2 (plyn Ex) a 21 a 22 (prach Ex). Mezi typické oblasti použití, které měla společnost steute ve fázi vývoje na mysli, patří ochranné dveře a klapky pro údržbu na míchačkách a prosévacích strojích, jakož i balírny práškového nebo prašného zboží. Proto je veletrh Powtech 2023 ideálním místem pro uvedení těchto nových bezpečnostních spínacích zařízení Ex.

www.steute-controltec.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP