metalworkingmag.cz
Sandvik Coromant News

Soustružnické adaptéry Silent Tools™: nový vývojový stupeň eliminace vibrací

Sandvik Coromant výrazně zlepšil tlumicí mechanismus svých soustružnických adaptérů Silent Tools™, čímž poskytuje ještě konzistentnější výkon a vyšší kvalitu obrobeného povrchu při provádění vnitřních soustružnických operací vyžadujících dlouhé vyložení nástroje.

Soustružnické adaptéry Silent Tools™: nový vývojový stupeň eliminace vibrací

Díky zkušenostem s ochranou před vznikem vibrací nabytým za téměř 50 let jsou nástrojové držáky značky Sandvik Coromant se systémem Silent Tools™ schopny usnadnit obrábění s dlouhým vyložením nástroje a účinně tlumit vznikající vibrace.

Modernizováno a vybaveno kompletně přepracovaným a vylepšeným tlumicím mechanismem bylo celkem 37 válcových soustružnických adaptérů z naší nabídky (průměry 32–100 mm a 1¼–4 palce).

„Ve srovnání s předchozí generací soustružnických adaptérů Silent Tools™ byl tlumicí mechanismus významným způsobem vylepšen,“ říká Åke Axner, globální produktový manažer pro oblast strojních integrací ze společnosti Sandvik Coromant. „Těleso tlumiče dříve vyžadovalo jemné manuální doladění, nyní jej však automaticky kalibruje a sestavuje stroj. Tato automatizace přináší vysokou přesnost a předvídatelnost frekvenčního pásma, které dokonale odpovídá stanovenému vyložení a způsobu použití každého adaptéru. To znamená, že soustružnické adaptéry Silent Tools™ nyní eliminují účinky vibračních sil vznikajících při dlouhém vyložení nástrojů efektivněji, než kdy dříve.“

Díky provedené modernizaci umožňují soustružnické adaptéry Silent Tools™ dosažení vyšší konzistence a opakovatelnosti obrábění při všech přípustných poměrech délky vůči průměru, což z nich činí ještě spolehlivější, vysoce výkonný produkt.


Soustružnické adaptéry Silent Tools™: nový vývojový stupeň eliminace vibrací

Vedle modernizovaných soustružnických adaptérů bylo do nabídky zařazeno také digitální zařízení pro kontrolu stavu nástroje Tool Status Checker, které umožňuje zvýšení přesnosti nastavení a zajištění optimálních pracovních podmínek potřebných pro správnou funkci nástroje.

„Zařízení pro kontrolu stavu nástroje Tool Status Checker je určeno k průběžnému sledování stavu soustružnických adaptérů Silent Tools™ na tabletu nebo počítači s operačním systémem Windows,“ vysvětluje Axner. „Je kompatibilní se všemi verzemi našich soustružnických adaptérů. Jednoduše jej s pomocí vestavěného magnetu přichytíte k adaptéru v blízkosti upínacího rozhraní s vroubkovanou styčnou plochou, stáhnete si software a můžete začít.“

Při použití zařízení pro kontrolu stavu nástroje Tool Status Checker je díky funkci nastavení výšky do osy hrotů pokaždé zaručena přesnost seřízení, zatímco funkce sledování teploty zajišťuje, že adaptér vždy pracuje ve stanoveném teplotním rozsahu.

Axner upozorňuje i na další významnou funkci: „Nyní lze před zahájením obrábění zkontrolovat, zda je adaptér funkční. Jednou z funkcí zařízení Tool Status Checker je také zkouška poklepáním, která se provádí s pomocí přiloženého kladívka a přímo v softwaru umožňuje snadné porovnání aktuálního nastavení s předchozím stavem a získání výsledku, zda je vše v pořádku, či nikoliv.Tuto funkci si naši zákazníci dlouho žádali, a my jim ji nyní s potěšením nabízíme.“

www.sandvik.coromant.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP